12 жовтня на кафедрі мовних та гуманітарних дисциплін №2 , що у Кропивницькому, відбулося друге засідання наукового студентського гуртка, приурочене до Дня захисника України. 

Учасники засідання, студенти першого курсу МФ №2 підготували доповіді за темою: «Історія медицини українського війська». Керівник гуртка - викладач кафедри Сустрєтов Анатолій Станіславович повідомив, що захід до свята українського козацтва та Дня захисника України є традиційним та проходить вже п'ятий рік поспіль. Але через карантинні обмеження на зустріч вирішили не запрошувати військовослужбовців та військових медиків, як це робили у попередні роки. 

В.о. завідувача кафедри, кандидат філософських наук, доцент Ігнатьєв Віталій Аркадійович детально розповів про історію української військової медицини та побажав студентам успішно презентувати свої роботи. 

Відвідали засідання наукового гуртка і студенти  міжнародного медичного факультету, які виявляють інтерес до історії України. 

Вітчизняні студенти Валерія Козленко, Тетяна Боришполь, Юлія Кісіль, Віктор Головко, Діана Банетішвілі, Альвіна Мельніченко, Микола Науменко підготували презентації про військову медицина в доісторичні часи, середні віки, у ХVІІІ ст., під час війни 1812 року, в роки Першої світової війни. Окремо зупинилися на тактичній медицині. 

 За словами викладачів кафедри, проведення наукової роботи сприяє успадкуванню духовних надбань українського народу, розвитку патріотизму, досягненню високого рівня культури міжнаціональних взаємин, формуванню у студентської молоді, незалежно від національної приналежності, рис громадянина незалежної держави та сприяють активній комунікації студентів національного та міжнародного факультетів.